Adil ticaret uygulamaları (Fair trade)

Fair trade (Adil ticaret), gelişmekte olan ülkelerdeki üreticilere yardım etmeyi ve sürdürülebilirliği teşvik etmeyi amaçlayan pazar odaklı organize bir sosyal haraket, evrensel bir vizyondur. ECOCERT Grup adil ticaret ürünleri için kontrol ve sertifikasyon işlemlerini  ''EST (Equitable, Solidaire, Responsable) Adil, Ortaklaşa, Sorumluluk sahibi '' standardına uygun olarak yürütmektedir.

ECOCERT Grup;

Fransa'da PFCE (Fair Trade için Fransız Platformu)' nin hem yöneticisi hem de üyesidir ve CNCE (Ulusal Fair Trade Komitesi) çalışma kolunda yer almaktadır.  

  • Avrupa ' da GeoFairTrade projelerinin bir ortağıdır.  
  • Uluslar arası alanlarda, Fair Trade girişimleri konusunda; gelecekteki beklentiler ve menfaatler ile ilgili gerçekleştirilen  BiofachSustainable Foods SummitSustainable Cosmetics SummitPremière Vision gibi profosyonel ve yerel etkinliklerde yer alır.
  • Ecocert Avrupa organik ve fair trade programları standartlarının birbirleriyle uyuşmalar konusunda trend başlatmıştır.
Fair Trade hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve ilgili standartları incelemek için ECOCERT-GRUP websitemizi ziyaret edebilirsiniz.  

Ayrıca aşağıda yer alan bağlantılara tıklayarak da ilgili konu başlıkları hakkındaki bilgilere doğrudan ulaşabilirsiniz.