6. İzmir Organik Ürünler Fuarı

     İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) tarafından düzenlenen 6. İzmir Organik Ürünler Fuarı ile 5. Olivtech - Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı törenle kapılarını açtı. Türkiye'nin tek organik ürünler fuarı olan Ekoloji İzmir - İzmir Organik Ürünler Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ege Bölgesi Sanayi Odası, Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) ve Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu (IFOAM) desteğiyle gerçekleştirilen Ekoloji İzmir Fuarı'nda; organik gıdanın yanısıra organik tekstil, organik temizlik, organik kozmetik, organik mobilya, organik dekorasyon, organik oyuncak ve kırtasiye ürünleri gibi farklı sektörlerde sertifikalı üretim yapan firmalar yerini aldı.

     ECOCERT; Fuar alanı içerisinde D Holünde yer alan standında ziyaretçilerini ağırladı.

      Ekoloji İzmir fuarı kapsamında İzmir’in Kadifekale bölgesine kurulacak 20 bin metrekarelik orman için 600 adet fıstık çamı ağacı dikilmesi projesi kapsamında; adına bir fidan dikilmesini isteyerek, İzfaş - Ekoloji İzmir   internet sitesinden Ekoloji Ormanı başvuru formu dolduran herkesin Ekoloji Ormanı'nda bir ağacı yer aldı.

    

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu' ve İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sayın Ahmet Güldal' da standımızı ziyarette bulundu. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.